Samsung ST700, PL170 ve PL120 isimli çift ekranlı dijital fotoğraf makinelerini duyurdu

“The PL120’s new LCD screen contains two digital cameras on them. This

feature is very useful and will become very popular.”

– PC Extra, Turkey (15th March 2011)

Samsung, ST700, PL170 ve PL120 ismindeki 3 yeni dijital fotoğraf makinesini duyurdu. Ürünlerin en can alıcı özellikleri çift dijital ekrana sahip olmaları. Böylelikle fotoğraf çekilen kişide eş zamanlı olarak ortaya çıkacak fotoğrafı görebilecek.

samsung_st700
Bir zamanlar fotoğraf dünyasının tahtında oturan küçük boyutlu ve hesaplı kompakt dijital fotoğraf makineleri, dijital fotoğrafçılığın gelişmesi ve özellikle uçuk fiyatlarda olan profesyonel D-SLR makinelerin ucuzlaması ile gözden düşmüştü. Çünkü fotoğraf meraklıları iyi fotoğraf çekebilen kaliteli bir kompakt dijital fotoğraf makinenin üzerine az bir fark ödeyerek giriş seviyesi D-SLR foto makinesi satın alabiliyor.

Kompakt dijital fotoğraf makinesi segmentinin ölmemesi ve canlanması için elinden geleni yapan firmalardan en büyük adımı Samsung firması attı. Samsung, piyasaya yeni sürdüğü 3 yeni kompakt dijital fotoğraf makinesiyle tüm dikkatleri bir anda üzerine çekmeyi başardı.
samsung_cift_ekran
ST700, PL170 ve PL120 isimli yeni Samsung dijital fotoğraf makineleri üzerlerinde iki adet LCD ekran bulunduruyor. Bu özellik çok faydalı bir şey mi sanki? diye düşünenler olabilir ama bizce oldukça faydalı ve ilerleyen dönemde oldukça rağbet göreceğini düşünüyoruz.

Samsung’un çift ekranlı fotoğraf makinelerinden ST700′ün ana LCD ekranı 3.0 inç büyüklüğünde ve dokunmatik. Ön taraftaki merceğin hemen yanına bulunan ikinci LCD ekran ise 1.8 inç büyüklüğünde. 16.1 MP çözünürlük sunan cihaz 5x Optik zum yapabiliyor. 1280X720 çözünürlüğünde ve 30fps video çekebilen ürünün ISO oranı ise 3200.

Diğer model olan PL170′de tıpkı ST700 gibi 16.1 MP çözünürlük desteği sunuyor. PL170′in ST700′den farkı ise ikinci LCD ekranın büyüklüğü. Ürünün 1.5 inç LCD ekranı bulunuyor. En küçük kardeş olan PL120 ise 14.2 MP çözünülüğünde ana LCD ekranı 2.7 inç, ikinci kamerası ise 1.5 inç büyüklüğünde. Ürünlerin ISO oranları ve desteklediği özellikler aynı.
670045
Bu fotoğraf makineleri ile poz vermek daha keyifli bir hal alabilir. Çünkü bazı insanlar kendilerini fotojenik bulmaz ve çekilen fotoğrafı beğenmezler. Bu özellik sayesinde kişi beğenebileceği pozu kendisini ikinci ekranda görerek verebilecek.

Facebook, Twitter ve Blogspot gibi sosyal ağ ve blog siteleri internet kullanımının büyük bir bölümünü oluşturuyor. Bu tip sitelerdeki kullanacıların dikkat ettikleri en önemli şey ise profil fotoları. Fotoğrafını çekecek kimseyi bulamayan pek çok kullanıcı bu kameralar sayesinde kendi resimlerini diledikleri gibi çekebilecekler. Bu kameralar sayesinde aynada kendini çeken tiplerdende kurtulmuş oluruz.

Advertisements

태그: , , , , , , , , , ,

답글 남기기

아래 항목을 채우거나 오른쪽 아이콘 중 하나를 클릭하여 로그 인 하세요:

WordPress.com 로고

WordPress.com의 계정을 사용하여 댓글을 남깁니다. 로그아웃 / 변경 )

Twitter 사진

Twitter의 계정을 사용하여 댓글을 남깁니다. 로그아웃 / 변경 )

Facebook 사진

Facebook의 계정을 사용하여 댓글을 남깁니다. 로그아웃 / 변경 )

Google+ photo

Google+의 계정을 사용하여 댓글을 남깁니다. 로그아웃 / 변경 )

%s에 연결하는 중


%d 블로거가 이것을 좋아합니다: